Artykuły
Obraz Stwórcy

Obraz Stwórcy

Kim dla Ciebie jest Stwórca?

…na co dzień można z łatwością zaobserwować, że ludzie mają mocno wypaczony obraz samego Stwórcy, którego trudno jest opisać w kilku słowach, albowiem faktem jest, że słowa z trudem opisują rzeczywistość duchową… ale jeśli już miałabym to zrobić i miałabym określić Stwórcę tymi kilkoma słowami to powiedziałabym, że Stwórca jest Miłością, Życiem, Mądrością i Świadomością.
Czy tak rzeczywiście postrzegają Stwórcę ludzie?
Zastanówmy się skąd może brać się takie wypaczenie? Na pewno lata indoktrynacji religijnych mają na to przeogromny wpływ ale… ale kto tworzy te doktryny i do nich zmusza innych..?
…sami ludzie je tworzą i rozprzestrzeniają za wszelką cenę… z drugiej strony też, ci którym narzuca się pewną doktrynę zwykle sami chcą ją utrzymywać bo tak im wygodniej z wielu różnych powodów.
Do tego przypuszczam, że procentowo mało osób zastanawia się nad istotą samego Stwórcy jako czystej Miłości i Życia i jak ta Miłość i Życie miałyby się przejawiać w codziennym życiu. Niestety nieświadomość póki co góruje bo jest jak pisałam wyżej… wygodna dla wielu.
…dlatego mówi się, że aby poznać coś więcej, musisz wyjść ze strefy komfortu a raczej wygodnictwa…
…wychodzenie poza utarte schematy może przysporzyć pewnego rodzaju bólu psychicznego, emocjonalnego czy nawet fizycznego ale myślę, że warto….